САЩ спокойно се справи с Австралия

САЩ спокойно се справи с Австралия

Баскетболистите на САЩ взеха шеста поредна победа на Олимпийските игри и след 119:86 в 1/4финала срещу Австралия ще играят отново с Аржентина в битката за влизане във финала.

Двубоят бе сравнително равностоен в първите 3 части, като австралийците показаха добра игра, но в последните 5-6 минути бяха просто пометени, след като и стрелбата на звездите от НБА потръгна.

Мачът започна равностойно и до 12:12 имаше 4 изравнявания. Американците успяха да дръпнат след това с 19:12 и след първата четвърт се оттеглиха с аванс от 28:21.

Във втората част те продължиха да контролират мача. Разликата мина 10 точки, а след 7 поредни за янките достигна до 54:38 малко преди почивката. Паузата дойде при 56:42.

Третата четвърт обаче започна сензационно, защото австралийците вкараха 11 точки за 2 минути. Пати Милс отбеляза тройка, а след това вкара и след пробив, а Джо Ингълс добави два точни изстрела отдалеч за 53:56.

Кевин Дюрант обаче спря пропадането с 3 точки от крилото, а след това Тайсън Чандлър заби мощно, за да направи разликата 8 точки – 61:53. Две поредни тройки на Коби Брайънт направиха резултата 70:58 и това до голяма степен пречупи Кенгурата.

Преди последната част разликата бе 84:70, а в нея американците се забавляваха. Коби Брайънт реши да напомни за себе си, като в един момент за минута и половина наниза 4 поредни тройки, с което направи резултата 105:80.

До края двубоят се доиграваше, а разликата стана много по-голяма от това, което Австралия заслужаваше. Последната четвърт завърши 35:16 и именно в нея бе оформен разгрома.

Американците отново бяха безпощадни от тройката, като вкараха 18, а Коби Брайънт наниза 6 и завърши с 20 точки. За Австралия Пати Милс се отчете с 26, а Джо Ингълс добави 19.

САЩ: Чандлър 6, Дюрант 14, Джеймс 11, Уестбрук 6, Уилямс 18, Игуодала 3, Брайънт 20, Лав 10, Хардън 7, Пол 7, Дейвис 0, Антъни 17.